23.10.2021 Državno prvenstvo v ženski rokoborbi

Pet naslovov državnih prvakinj.

Iva Pliberšek do 33 kg, Ana Jeza do 54 kg, Nika Majer do 65 kg, Špela Vuk do 57 kg, Sara Trbulin do 72 kg

Prvič v zgodovini Slovenije izvedeno državno prvenstvo v ženskih rokoborbi!

Državno prvenstvo v ženski rokoborbi je prvič samostojno in ne v okvirju državnega prvenstva za prosti slogu. Rokoborski klub Poljčane je kot tehnični organizator 23. 10. 2021 izvedel prvo Odprto državno prvenstvo v ženski rokoborbi. Prvenstvo so se zraven tekmovalca našega kluba udeležile tekmovalke iz Avstrije. Tekmovalke so se pomerile v treh starostnih in petih težnostnih kategorijah. Deklice v kategorijah 33 in 54 kg, mladinke v kategoriji 65 kg pri članicah v kategoriji do 57 in 72 kg.

V vseh petih kategorijah so naše tekmovalke pridobile naslove državnih prvakinj. Prvo mesto v kategoriji deklic do 33 kg je osvojila Iva Pliberšek v kategoriji do 54 kg Ana Jeza.V mladinski konkurenci do 65 kg je prvo mesto osvojila Nika Majer. V kategoriji do 57 kg je prvo mesto osvojila Špela Vuk v kategoriji do 72 kg Sara Trbulin.

Druga mesta so osvojile: deklice do 54 kg Špela Detiček, mladinke do 65 kg Nuša Majer, članice 57 kg Katarina Arzenšek, članice 72 kg Simona Senič. Tretje mesto mladinke do 65 kg Špela Vuk, članice do 72 kg Nuša Majer. Četrto mesto mladinke do 65 kg Eva Založnik Kodrič, Anja Vuk je bila šesta. članice 57 kg Katarina Arzenšek, članice 72 kg Simona Senič. Tretje mesto mladinke do 65 kg Špela Vuk, članice do 72 kg Nuša Majer. Četrto mesto mladinke do 65 kg Eva Založnik Kodrič, Anja Vuk je bila šesta. članice 57 kg Katarina Arzenšek, članice 72 kg Simona Senič.Tretje mesto mladinke do 65 kg Špela Vuk, članice do 72 kg Nuša Majer. Četrto mesto mladinke do 65 kg Eva Založnik Kodrič, Anja Vuk je bila šesta.